KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12847005
nr 1284 7005
Ruth Goldmann-Grosin
(f. 1941), Sverige
Färgetsning, "Syrenhäcken". Signerad och numrerad EA 2. Motivet: 50x69 cm
Ruth Goldmann-Grosin, svensk målare och grafiker född 1941.
måndag 28 oktober 2019
kl 19:42:58
Ruth Goldmann-Grosin
Läs mer om Ruth Goldmann-Grosin